ZCB OWCZARY CERAMIKA BUDOWLANA ZCB OWCZARY BETON TOWAROWY
 
ODŚWIEŻ STRONĘ ZCB OWCZARY
  
Proces Technologiczny


  Proces produkcji cegły zaczyna się od kopalnii. Ze względu na rozwój firmy i wzrost produkcji powiększać się musi zaplecze surowcowe. Nasza firma prowadzi prace poszukiwawcze i badawcze w celu zapewnienia do produkcji najwyższej jakości surowców.

  


Dokumentacja złoża dla potrzeb koncesji nowo uruchamianej kopalnii.

  Po ukopaniu surowiec transportowany jest na teren zakładu. W celu zapewnienia ciągłości dostaw nasza firma posiada własny silny transport samochodowy.

W celu ujednolicenia parametrów surowca do produkcji, jest on hałdowany na okres jednego roku. Proces ten jest jednym z najistotniejszych elementów jakości i stabilności wytwarzanych produktów.

  Po przerobie na ciężkim zestawie maszyn odpowiednio dobrane surowce składowane są w dołowniku masy ceramicznej gdzie podlegają procesowi homogenizacji.
  Z dołownika surowiec dostarczany jest za pomocą zautomatyzowanej koparki czerpakowej do przecieraka sitowego a następnie do agregatu próżniowego gdzie zostaje uformowane plastyczne pasmo , które cięte jest na odpowiedniej długości wyroby.

  Następnie wyroby trafiają do suszarni gdzie obniża się ich wilgotność do 3% . Po wysuszeniu cegły ładowane są na wózki pieca tunelowego.

  Wypał następuje w temperaturze 965 st. C . Cały proces wypalania jest zautomatyzowany i skomputeryzowany.
Pomieszczenie komputera przemysłowego Siemens S 7 i sterownii pieca tunelowego.


  Przesów wózków piecowych w piecu oraz ich transport w hali piecowej jest całkowicie zautomatyzowany i odbywa się bez ingerencji pracowników.

 
Urządzenie paletyzujące w sposób zmechanizowany gotowe wyroby.   Linia automatycznego paskowania wyrobów na paletach.


...powrót


Copyright ZCB OWCZARY. Powered by GreenDrago.